Absolvent študijného programu: - Má prierezové vedomosti odboru so zameraním na oblasť návrhu, konštruovania, prevádzky a aplikačného využitia elektronických obvodov a systémov v najrôznejších oblastiach slaboprúdovej elektroniky a elektronických komunikácií. - Má znalosti a rozumie problematike spracovania, generovania a prenosu a uloženia audio – video signálov, rádiových signálov, vrátane optických a biosignálov. - Má teoretické poznatky podporené praktickými skúsenosťami o riešených oblastiach elektroniky, akými sú napr. nanoelektronika, inteligentné senzory, organická elektronika, optoelektronika, systémy internetu vecí (IoT), ako aj o ich využití v rôznych aplikáciách. - Má znalosti zo všeobecného prírodovedného základu, na ktorý nadväzuje široký teoretický a odborný základ v špecializovaných oblastiach elektrických a elektronických obvodov. - Rozumie fyzikálnej podstate javov a procesov v odbore. - Má základné manažérske a spoločenské povedomie, ktoré dokáže aplikovať v rôznych oblastiach elektroniky. - Má špecifické odborné vedomosti, schopnosti a zručnosti vhodné aj pre ostatné oblasti elektroniky a elektrotechniky.
Absolvent študijného programu: - Dokáže navrhovať, analyzovať, diagnostikovať a prevádzkovať rôzne elektronické systémy, založené na moderných mikro- a nano-elektronických technológiách. - Absolvent je schopný s vysokou adaptabilitou tvorivo hľadať, nachádzať a prezentovať technické riešenia odborných problémov súvisiacich s rôznymi oblasťami elektroniky pre všetky odvetvia priemyslu a služieb. - Je pripravený na štúdium študijného programu druhého stupňa v relevantných študijných programoch alebo na bezprostredný vstup na trh práce. - Vie získavať znalosti a informácie a na ich základe sa vie aktívne zapojiť do riešenia projektov. - Vie využívať a vytvárať odbornú literatúru, technickú dokumentáciu prípadne technické normy potrebné k dosiahnutiu cieľa. - Dokáže spolupracovať v tíme a získavať vedomosti a skúsenosti od svojich spolupracovníkov.I7
Absolvent študijného programu: - Je schopný riadiť sofistikované výrobné procesy, implementovať nové materiály a procesy, navrhovať analógové a číslicové elektronické obvody a systémy v širokom rozsahu aplikácií, rešpektovať stále rastúce požiadavky na ekologické parametre procesov a výrobkov, zabezpečovať dostatočnú kvalitu výroby aj optimálne využívať najnovšie poznatky. - Uplatní sa ako samostatný pracovník, člen tímu alebo ako súčasť stredného manažmentu v rôznych odvetviach priemyslu, ako vo verejnom tak aj v súkromnom sektore, v elektronických médiách (rozhlas, televízia, bezdrôtové dátové siete), doprave, zdravotníctve a pod. pri vývoji, výrobe, prevádzke, údržbe technológií, ako aj vo výskume na miestach vývojárov a technológov. - Dokáže prebrať zodpovednosť na seba pri riešení odborných projektov, pričom si uvedomuje ich vplyv na spoločnosť a okolité životné prostredia a zásady bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. - Má schopnosť odborne prezentovať výsledky dosiahnuté svojou tvorivou činnosťou a to aj v cudzom jazyku.
Absolvent študijného programu Elektronika môže pokračovať v inžinierskom alebo magisterskom štúdiu v nadväzujúcich študijných programoch alebo v programoch príbuzného zamerania. Univerzálnosť tohto bakalárskeho študijného programu umožňuje absolventovi zamestnať vo všetkých krajinách Európskej únie v priemysle týkajúcom sa elektroniky, obvodovej techniky a elektrotechniky, všade tam, kde sa vyžaduje vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa. Absolvent sa taktiež môže uplatniť v príbuzných priemyselných odboroch (stavebníctvo, strojárenstvo, doprava, environmentalistika a p.), kde je potrebná súčinnosť týchto odvetvi z elektronikou, resp. získanými kompetenciami absolventa. Výhodou absolventa tohto študijného programu sú širokospektrálne vedomosti začínajúce elektronickými prvkami a končiace komplexnými elektronickými zariadeniami, ktorých činnosti absolvent rozumie a vie ich implementovať v rôznych technických oblastiach. Absolventi študijného programu nachádzajú uplatnenie na trhu pracovných síl vo všetkých relevantných odvetviach hospodárstva – v súkromnom, verejnom a v štátnom sektore, najmä v pozíciách konštruktéra elektronických systémov s prvkami riadenia je vhodné najmä v dynamicky sa rozvíjajúcich malých a stredných priemyselných firmách EÚ.
Absolventi študijného programu sa môžu uplatniť ako Špecialista elektrokonštruktér, Konštruktér elektrických zariadení, Projektant elektrických zariadení, Strategický nákupca, Riadiaci pracovník (manažér) v oblasti marketingu.
Absolútna väčšina absolventov studijneho programu Elektronika pokračuje v štúdiu v nadväznom inžinierskom štúdiu na FEI STU v studijnom programe Elektronika a fotonika.
„ŠP Elektronika je postavený tak, že úspešný absolvent má vhodný technický vedomostný základ, ktorý dokáže aplikovať do praxe, pričom sa dokáže aj špecializovať na najdôležitejšie aspekty elektronického a elektrotechnického priemyslu. Táto kvalifikácia robí absolventa ŠP Elektronika uplatniteľným vo väčšine elektrotechnických povolaní.“ Zápisnica zo stretnutia Rady ŠP je tu: https://is.stuba.sk/dok_server/slozka.pl?id=228435