Slovenská technická univerzita sa dnes zaradila medzi 9 európskych univerzít, na ktorých bude dnes uvedená do prevádzky sieť 9 univerzitných portálov. Tieto tzv. eParticipation portály ponúkajú členom akademickej obce a tzv. „stakeholderom“ vysokoškolského vzdelávania, teda špecialistom v určitej profesnej oblasti, podieľať sa na procesoch rozhodovania v súvislosti s prioritami tzv. Bolonského procesu. V rámci celoeurópskeho projektu MyUniversity sa tak STU stáva súčasťou siete 9 univerzít, ktoré takto zapoja členov svojej akademickej obce do rozhodovacích procesov na škole.
Portály poskytujú vedeniu univerzít možnosť intenzívne v reálnom čase komunikovať so „steakholdermi“ na všetkých týchto školách a zároveň poskytovať informácie národným a európskym asociáciám, ktorých sú členmi. Výsledkom takejto vzájomnej aktívnej a verejnej komunikácie je zapojenie akademickej obce na univerzitnej, národnej až európskej úrovni do rozhodovacích procesov na univerzitách. Študenti a učitelia tak majú jedinečnú možnosť spolupodieľať sa na konečných rozhodnutiach svojej univerzity.
Portály všetkých týchto 9 európskych univerzít používajú zhodné softvérové riešenie, ktoré bolo za týmto účelom v rámci projektu MyUniverzity vyvinuté. Zúčastnené univerzity tak získajú možnosť:
· zisťovať postoje študentov k otázkam, ktoré sa ich bezprostredne týkajú,
· poskytnúť členom akademickej obce online nástroje, pomocou ktorých môžu vzájomne diskutovať a poskytovať tak informácie jednotlivým univerzitám ako aj orgánom EÚ,
· vytvárať online prieskumy a diskusné fóra, ktoré dokážu skvalitniť lokálne procesy rozhodovania,
· porovnávať, aké problémy sa riešia na iných e-Participation portáloch a hľadať dokonca spoločné spôsoby ich riešenia,
· jednoduchým spôsobom priblížiť akademickej obci a študentom diskusie o tzv. Bolonskom procese na európskej úrovni a umožniť im na tieto diskusie spätne reagovať.
Projekt MyUniversity bol spustený 1. októbra 2010. Jeho cieľom je demonštrovať, ako môžu univerzity využívať špecifické eParticipation nástroje za účelom zapojenia členov akademickej obce a stakeholderov vysokého školstva do transparentných rozhodovacích procesov na lokálnej, regionálnej ako aj európskej úrovni. V súčasnosti je podporovaný z prostriedkov Európskej komisie (v rámci programu podpory politiky v oblasti informačných a komunikačných technológií ICT: PSP) a zahŕňa 13 partnerov zo 7 členských štátov EU: Belgicka, Bulharska, Grécka, Litvy, Slovenska, Španielska a Švédska.