Janette Štefánková, moderátorka: „Bratislavu navštívili dvaja laureáti Nobelovej ceny. Prišli na pozvanie Slovenskej technickej univerzity. Dvere blízkej vedeckej budúcnosti pootvorili mladým, aj odbornej verejnosti.“
Radoslav Šebo: „Návšteva dvoch nositeľov Nobelovej ceny na STU v Bratislave potvrdzuje podľa vedeckej rady reputáciu univerzity vo svete vedy za hranicami republiky. Vedci načrtli blízku budúcnosť vedeckotechnického pokroku.“
Oliver Moravčík: „Sú to vlastne nanotechnológie, sú to nové materiály, nové povrchy, nové dokonca stroje na úrovni nano, ktoré sú budúcnosťou, ako povedali obidvaja aj páni vo svojich príhovoroch k tej budúcnosti vlastne nielen v našich krajinách, ale celého ľudstva.“
Radoslav Šebo: „Profesorovi Feringovi udelili čestný titul aj za podporu a popularizáciu vedy o živote a chémii.“
Bernard Lucas Feringa: „V budúcnosti zostrojíme maličkých robotov a títo roboti budú takí malí, že ich budeme vedieť dostať cez krv do tela. Pomôžu pri diagnostike ochorení alebo liečbe presne tam, kde je to potrebné, bez vedľajších efektov.“
Radoslav Šebo: „Veríte, že toto je budúcnosť medicíny?“
Bernard Lucas Feringa: „Toto je jednaz možností medicíny.“
Radoslav Šebo: „Jean-Marie Lehn dostal čestný titul za mimoriadny vedecký prínos v rôznych oblastiach molekulárnej chémie.“
Jean-Marie Lehn: „Kedysi som chcel byť architektom, ale prešiel som na chémiu, pretože ak meníte molekulárne štruktúry, je to ako architektúra. Máte tam atómy, tie sú ale komplikovanejšie ako tehly. Tehly len ukladáte vedľa seba.“
Bernard Lucas Feringa: „Viete, keď ste vedcom, musíte zniesť frustráciu a veci, ktoré vám nevyjdú. Ale učíme sa z nich, pretože to, čo nefunguje nás naučí, že to musíme skúsiť inak. Toto nás učí veda. Najdôležitejšie je nadšenie pre objavenie neočakávaného, to nás ženie vpred.“
Radoslav Šebo: „Laureáti Nobelovej ceny sa zhodli na tom, že na práci ich baví najviac to, že otvárajú dvere budúcnosti, pokroku a rozvoju a že úspech možno dosiahnuť predstavou nepredstaviteľného.