Viliam Stankay, moderátor: „Horúčavy neprospievajú nielen ľuďom, ale aj elektronike. Tú môžu vážne poškodiť. Prístroje sú vybavené odolnými systémami, majú však svoje hranice.“
Katarína Macková, redaktorka: „Pred dovolenkami nás zaujímajú najmä fotoaparáty a kamery. Tie vydržia veľa, problémom je ale batéria. Čím je vyššia operačná teplota, pri ktorej sa batéria používa, tým kratšia je jej životnosť. Optimálnych je dvadsať až dvadsaťpäť stupňov Celzia. Pri vyšších teplotách sa môže deformovať, prasknúť, alebo aj explodovať. Je preto lepšie ju vybrať.“
Martin Drobný, PC Revue: „Minimálne sa to odporúča, pretože je citlivejšia práve na takéto vyššie teploty, alebo vôbec vo všeobecnosti voči extrémnym teplotám, či plusovým, alebo mínusovým.“
Katarína Macková, redaktorka: „Na horúčavy sú však citlivé aj počítače, notebooky, či mobilné telefóny.“
Daniel Donoval, riaditeľ Fakulty elektrotechniky a informatiky STU: „Súčasné vysoké teploty majú nepriaznivý vplyv na funkciu elektronických prvkov, obvodov, systémov, pretože všetky tieto systémy sú postavené na báze kremíka.“
Anketa
Opýtaný 1: „Určite sa prehrievajú, samozrejme.“
Opýtaná 2: „Ja napríklad teraz, keď používam tieto zariadenia, ktoré sa mi prehrievajú, tak sa ich snažím umiestňovať tak, aby mali možnosť viacej sa odvetrávať.“
Katarína Macková, redaktorka: „Ak sa prístroj začne správať podozrivo, treba ho okamžite vypnúť a odložiť na chladnejšie miesto. Pred dovolenkou pomôže aj preventívne vyčistenie.“
Martin Drobný, PC Revue: „Odporúča sa skontrolovať všeobecne funkčnosť, že či ventilátor dobre funguje.“
Katarína Macková, redaktorka: „Priame slnko môže poškodiť prístroj aj mechanicky. Zle by mohol obísť napríklad objektív fotoaparátu.“
Martin Drobný, PC Revue: „Môže dôjsť k jemným malým mechanickým deformáciám.“
Katarína Macková, redaktorka: „Zmeny teploty sú ale problémom aj opačne. Prístroj treba nechať odpočinúť napríklad aj po návrate z chladnej jaskyne.“
PUBLIKOVANÉ 3. júl 2012