Moderátorka: „Po 55 rokoch si zaspomínali na milé zážitky zo študentských čias, rozprávali sa o pracovnom, či osobnom živote. Takto to vyzeralo pred pár dňami na Strojníckej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Stretli sa tam inžinieri, ktorí študovali v rokoch 1963 až 1968. Bola medzi nimi aj Mária Babinská. Tu je úryvok z príhovoru prodekana Strojníckej fakulty prof. Stanislava Ďuriša.“
Stanislav Ďuriš, prodekan Strojníckej fakulty STU: „Milé dámy, vážení páni. Čo sa týka našej fakulty, máme tu 9 študijných odborov v oblasti bakalárskeho štúdia, 9 inžinierskeho a 7 doktorandského štúdia. Je momentálne 676 študentov na celej fakulte. Ja by som vám chcel fakt popriať hlavne, aby ste boli zdraví a aby sme tu ešte aj veľakrát stretli. Takže to vám prajem a dnešný deň si, prosím Vás, užite. Ďakujem pekne.“
Mária Babinská, redaktorka: „Jeden z absolventov, ktorí bol aj dekanom fakulty, je Karol Jelemenský.“
Karol Jelemenský: „Keď sedíme na našej alma mater, ďakujme osudu, že sme boli v tomto období, aj keď pokrok v technike má negatívne javy v podobe vojny a aj keď u nás, na Slovensku, technici nie sú tak oceňovaní, ako sú v zahraničí. Technik, ten prináša nové pracovné miesta, pridanú hodnotu.“
Mária Babinská: „Na stretnutie prišla aj Marika Halásová Turoňová. Koľko študentov nastúpilo v roku 1963 na Strojnícku fakultu?“
Marika Halásová Turoňová: „Vtedy nás nastúpilo 650. Ale, žiaľ, po 5,5-ročnom štúdiu nás skončilo 183.“
Mária Babinská: „Bolo to veľmi ťažké a náročné štúdium pre vás, ako ženu? Predsa len, strojarina je skôr mužská doména.“
Marika Halásová Turoňová: „Tak osobne si nemyslím, že je to len mužská doména, ale skutočne, ako tých žien na strojarine bolo málo a je málo. Ale myslím si, že nás bolo tak v celku dosť, tak skončilo nás vyše 20.“
Mária Babinská: „A čo zážitky zo štúdia?“
Marika Halásová Turoňová: „To bola tiež jedna taká Beánia a ja som spolužiakom povedala niečo vymyslite, mne je to jedno, ja pôjdem aj na fúriku. Na druhý deň ráno fúrik parkoval pred mojou internátnou izbou a ja som sa viezla celú cestu z Mladej Gardy do PKO na fúriku. Tie podliatiny pod kolenami si neviete ani len predstaviť.“
Mária Babinská: „Absolventom Strojníckej fakulty je aj Jozef Gálik, ktorý má na svojom konte niekoľko patentov a vynálezov.“
Jozef Gálik: „Je to úžasní pocit, že sme sa stretli po toľkých rokoch. Vidím u tých našich mladíkov takú bujarosť, schopnosť do života a tvrdím, to sú strojári, im dáva túto silu táto fakulta.“
Mária Babinská: „Vy, ako strojár, ste autorom projektu ozdravenia populácie.“
Jozef Gálik: „Som si uvedomil, že treba sa zaoberať humanizáciou techniky. Napríklad prístroje lekárske, šport, cvičenie, kde potrebujem zdravie. Našim cieľom je umrieť úplne zdravý.“
Mária Babinská: „Vo svojich 79-tich rokoch stále pravidelne cvičíte?“
Jozef Gálik: „Slušne plávam, skáčem na švihadle, ale bez činiek a náradia, náčinia si neviem predstaviť ani život.“
Moderátorka: „Krásne stretnutie, naozaj. Na Strojníckej fakulte Slovenskej technickej univerzity sa zišlo 56 absolventov po 55 rokoch a samozrejme zastúpenie mali aj ženy strojárky, na stretnutí ich bolo až osem.“