Zlatica Puškárová, moderátorka: „Máte pocit, že keď dlhšie stojíte na asfalte, začnú vám horieť nohy?“
Patrik Švajda, moderátor: „Ľudia vo veľkých mestách to dobre poznajú. Na vine však nie je iba masívna výstavba.“
Katarína Kulová, redaktorka: „Teplo, horúco, horí. Zahustené mestá ako Bratislava sú v týchto dňoch ako žeravá platňa na sporáku.“
Anketa
Obyvateľka Bratislavy: „Bratislava je jedna horúca džungľa.“
Katarína Kulová, redaktorka: „A cítite ako Vám horia nohy? Mne totálne.“
Obyvateľka Bratislavy: „Presne tak, stále si vyzúvam topánku.“
Obyvateľka Bratislavy: „A ešte horšie je tu, nemáme sa kde schovať.“
Katarína Kulová, redaktorka: „Človek má miestami pocit, že sa k asfaltu prilepí, nohy sú ako v pekle. Ak si myslíte, že je to daň za život vo veľkomeste, mýlite sa. Aj v nich môže byť príjemne. Žiaľ, v Bratislave sa zelene viac berie ako pridáva a nebudujú sa žiadne nové fontány, či iné vodné plochy.“
Ján Ilkovič, Fakulta architektúry STU: „Ktoré práve v takýchto letných horúčavách mimoriadne dobre pôsobia na človeka, pretože zvlhčuje to ovzdušie. Veď každá dedina mala rieku a pri rieke sa dobre bývalo.“
Katarína Kulová, redaktorka: „Podľa architekta zo Slovenskej technickej univerzity je chybou aj to, že u nás stále nevieme pracovať so zeleňou, na rozdiel od iných veľkomiest, kde sú veľkým trendom zelené budovy.“
Ján Ilkovič, Fakulta architektúry STU: „Z toho, čo zastaviame, tak musíme kdesi tú zeleň pridať, ináč to mesto nebude tým mikroklimatickým systémom dosť dobre žiť.“
Katarína Tekeľová, redaktorka: „A kým v betónových mestách to v týchto dňoch doslova vrie, ľuďom na dedine sa sa dýcha predsa len o niečo ľahšie.“
Obyvateľ obce: „Určite sa lepšie dýcha a je aj viac zelene.“
Obyvateľ obce: „Treba pitný režim dodržiavať a sem-tam si dať aj trošku nejakého takého lepšieho.“
PUBLIKOVANÉ 23. jún 2013