Jozef Dúbravský, moderátor TA3: „Z vysokej školy rovno na úrad práce. Aj takáto je realita absolventov vysokých škôl. Paradoxom je, že o tie školy, ktoré produkujú najmenej nezamestnaných, záujem veľmi nie je. Niektoré univerzity sa preto rozhodli o mladých zabojovať.“
Monika Kardošová, reportérka TA3: „Veľa vysokých škôl produkuje neuplatniteľných absolventov. Ročne si nevedia nájsť prácu stovky z nich.“
František Palko, riaditeľ Inštitútu hospodárskej politiky: „Je veľmi dôležité, aby aj zamestnávatelia vplývali aj viac na učebné osnovy, študijné osnovy a rovnako tak, aby aj učitelia mali väčší dotyk s praxou.“
Monika Kardošová, reportérka TA3: „Z celkového počtu nezamestnaných tvoria absolventi takmer 10 percent. Najmenší záujem je o tých, ktorí skončili školy s humanitným zameraním. Naopak najviac žiadané sú informačné technológie a technické zamerania.“
František Palko, riaditeľ Inštitútu hospodárskej politiky: „Je menší záujem práve o tie školy, ktoré majú technické zameranie.“
Monika Kardošová, reportérka TA3: „Na Slovenskú technickú univerzitu si minulý rok podalo prihlášku 13 300 mladých. Reálne do školy nastúpila približne polovica. Škola sa o študentov preto rozhodla zabojovať. Napríklad fakulta elektrotechniky ich láka do elitnej jednotky. Stredoškolákov vábi na tisíc eurové štipendium, záruku pracovného miesta a výšku nástupného platu.“
Marián Peciar, prorektor STU: „Dopyt po absolventoch je veľmi veľký. Sto percent všetkých absolventov si nájde prácu. Tieto fakulty technické prakticky neprodukujú nezamestnaných.“
Karol Mičieta, rektor UK v Bratislave: „Máte také predstavy aj v ďalších rokoch integrovať dokonca medzi vysokými školami v Bratislave spoločné študijné programy, ktoré by zvýhodňovali práve takýchto absolventov na trhu práce.“
Monika Kardošová, reportérka TA3: „Do slovenských škôl príde z rozpočtu 430 miliónov eur, čo je o 4 percentá viac ako minulý rok. V porovnaní so zahraničnými školami je to však stále málo. Monika Kardošová, TA3.“