Patrik Švajda, moderátor: „Vedia podať cukríky, zozbierať plechovky, či prejsť bludiskom. No, nie je im cudzí ani šport.“
Zlatica Puškárová, moderátorka: „Dnes sme boli svedkami ich súťaživej duše, ale aj prešpekulovaných hlavičiek. Poďte sa s nami pozrieť, ako vyzerá robotia módna prehliadka.“
Henrieta Hajtová, redaktorka: „Zostrojiť takúto okatú fešandu, mimochodom, volá sa Arbito a je to Poľka, nie je žiadna hračka. Potrebujete na to vedieť počítať, programovať, modelovať a ktovie, čo ešte. No a nezrodí sa zo dňa na deň.“
Maroš, programátor: „Trvalo mi to rok.“
Henrieta Hajtová, redaktorka: „Zatiaľ ešte okrem predvádzania sa a žmurkania na iné roboty, nič iné nevie, no chce to čas. Príkladom jej môže byť tento robotí lekár. Ten dokáže usporiadať vnútorné orgány na mape ľudského tela presne tak, ako majú byť. A skonštruoval ho len jedenásťročný chlapec.“
Matej: „Pomáhal mi brat, aj moja mamina.“
Henrieta Hajtová, redaktorka: „No, zahanbiť sa nedáme ani my ženy. Na pôdu svojej alma máter, súťaž sa konala na Fakulte elektrotechniky a informatiky, sa po rokoch vrátila aj táto pani a s vlastným robotom.“
Katarína: „Je to príjemné, lebo mi to pripomína vlastne tie študentské časy, že som sem chodila a vtedy sa ešte robotika tak nevyučovala ako teraz.“
Henrieta Hajtová, redaktorka: „Odborníci priznávajú, že nie všetci študenti dokážu robotom vdýchnuť život. No a tí, ktorí to vedia, sa môžu uplatniť v tých najšpičkovejších svetových centrách.“
Prof. Peter Hubinský, Ústav robotiky a kybernetiky, STU: „Mnohí robia pre zahraničné firmy, mnohí robia pre nemecké firmy. Máme ľudí, čo išli do NASA, čo išli do CERN-u. Robotika je taká téma, ktorá presahuje hranice Slovenska.“
Henrieta Hajtová, redaktorka: „Robotika napreduje. No a možno, keď sa nám už o niekoľko rokov nebude chcieť chodiť, bude bežné, že nás budú voziť takéto mašinky.“