Patrik Švajda, moderátor: „Z garáže sa vypracovali na svetové giganty. Mnohé svetové firmy sa chvália, že začínali z ničoho. Na základe verejného vyhľadávača by bez podpory svojej univerzity začínali s väčšími ťažkosťami. Jedna z tých bratislavských ponúka priestory začínajúcim študentom, podnikateľom na tri mesiace zadarmo.“
Jaroslav Krafka, redaktor: „Prípadný záujemca musí splniť jedinú podmienku.“
Lenka Mikulíková, Univerzitný technologický inkubátor STU: „Aby mal nejaký inovatívny technický, technologický zámer, ktorý ďalej teda môže rozpracovať do podnikateľskej myšlienky.“
Robert Redhammer, rektor Slovenskej technickej univerzity: „ Od dvetisíc piateho roku je to o niečo viac ako štyridsať podnikov, ktoré vznikli a využili tieto služby.“
Jaroslav Krafka, redaktor: „Firma Tomáša Kotiana a využíva priestory technologického inkubátora už druhý rok. Okrem navrhovania skladacích bicyklov sa zaoberá aj vývojom v oblasti letectva.“
Tomáš Kotian, Konstrukt: „V tejto stoličke sa nachádza kvázi celá prevodovka. Je tam kopu elektriky, ktorá slúži na komunikáciu letušky s pilotom a je to kompletne celé skladacie.“
Jaroslav Krafka, redaktor: „Nápad Jána Luntera sa v inkubátore rozvinul natoľko, že dnes uživí už celú firmu. Špecializuje sa na snímanie odtlačkov prstov. Tento systém snímania odtlačkov využívajú pri registrácii voličov v niektorých afrických aj ázijských krajinách.“
Ján Lunter, Innovatrics: „V týchto krajinách sa často stáva, že niekto má tridsať, štyridsať, päťdesiat rokov a nemá žiadne papiere, žiadnu identitu. Odtlačky sú jeden z mála spôsobov ako sa dá overiť ten človek už v systéme nie je, už sa tam raz nenachádza.“
PUBLIKOVANÉ 20. november 2012